Dünya Çempionatının TƏQVİMİ
Sabahdan etibarən bütün dünya diqqətini Rusiyaya yönəldəcək. Çünki futbol üzrə 21-ci dünya çempionatının açılışı, ardından isə ilk oyun olacaq.
Cumhuriyyet.net sizə DÇ-2018-in təqvimini təqdim edir:
A qrupu
1. Rusiya
2. Səudiyyə Ərəbistanı
3. Misir
4. Uruqvay
14 iyun. 19.00. Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı (Moskva)
15 iyun. 16.00. Yekaterinburq. Misir – Uruqvay ()
19 iyun. 22.00. Rusiya – Misir (Sankt-Peterburq)
20 iyun. 19.00. Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı (Rostov)
25 iyun. 19.00. Uruqvay – Rusiya (Samara)
25 iyun. 19.00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir (Volqoqrad)
B qrupu
1. Portuqaliya
2. İspaniya
3. Mərakeş
4. İran
15 iyun. 19.00. Mərakeş – İran (Sankt-Peterburq)
15 iyun. 22.00. Portuqaliya – İspaniya (Soçi)
20 iyun. 16.00. Portuqaliya – Mərakeş (Moskva)
20 iyun. 22.00. İran – İspaniya (Kazan)
25 iyun. 22.00. İran – Portuqaliya (Saransk)
25 iyun. 22.00. İspaniya – Mərakeş (Kalininqrad)
C qrupu
1. Fransa
2. Avstraliya
3. Peru
4. Danimarka
16 iyun. 14.00. Fransa – Avstraliya (Kazan)
16 iyun. 19.00. Peru – Danimarka (Saransk)
21 iyun. 16.00. Danimarka – Avstraliya (Samara)
21 iyun. 19.00. Fransa – Peru (Yekaterinburq)
26 iyun. 18.00. Danimarka – Fransa (Moskva)
26 iyun. 18.00. Avstraliya – Peru (Soçi)
D qrupu
1. Argentina
2. İslandiya
3. Xorvatiya
4. Nigeriya
16 iyun. 16.00. Argentina – İslandiya (Moskva)
16 iyun. 22.00. Xorvatiya – Nigeriya (Kalininqrad)
21 iyun. 22.00. Argentina – Xorvatiya (Nijni Novqorod)
22 iyun. 19.00. Nigeriya – İslandiya (Volqoqrad)
26 iyun. 22.00. Nigeriya – Argentina (Sankt-Peterburq)
26 iyun. 22.00. İslandiya – Xorvatiya (Rostov)
E qrupu
1. Braziliya
2. İsveçrə
3. Kosta-Rika
4. Serbiya
17 iyun. 16.00. Kosta-Rika – Serbiya (Samara)
17 iyun. 22.00. Braziliya – İsveçrə (Rostov)
22 iyun. 16.00. Braziliya – Kosta-Rika (Sankt-Peterburq)
22 iyun. 22.00. Serbiya – İsveçrə (Kalininqrad)
27 iyun. 22.00. Serbiya – Braziliya (Moskva)
27 iyun. 22.00. İsveçrə – Kosta-Rika (Nijni Novqorod)
F qrupu
1. Almaniya
2. Meksika
3. İsveç
4. Cənubi Koreya
17 iyun. 19.00. Almaniya – Meksika (Moskva)
18 iyun. 16.00. İsveç – Cənubi Koreya (Nijni Novqorod)
23 iyun. 19.00. Cənubi Koreya – Meksika (Rostov)
23 iyun. 22.00. Almaniya – İsveç (Soçi)
27 iyun. 18.00. Cənubi Koreya – Almaniya (Kazan)
27 iyun. 18.00. Meksika – İsveç (Yekaterinburq)
G qrupu
1. Belçika
2. Panama
3. Tunis
4. İngiltərə
18 iyun. 19.00. Belçika – Panama (Soçi)
18 iyun. 22.00. Tunis – İngiltərə (Volqoqrad)
23 iyun. 16.00. Belçika – Tunis (Moskva)
24 iyun. 16.00. İngiltərə – Panama (Nijni Novqorod)
28 iyun. 22.00. İngiltərə – Belçika (Kalininqrad)
28 iyun. 22.00. Panama – Tunis (Saransk)
H qrupu
1. Polşa
2. Seneqal
3. Kolumbiya
4. Yaponiya
19 iyun. 16.00. Kolumbiya – Yaponiya (Saransk)
19 iyun. 19.00. Polşa – Seneqal (Moskva)
24 iyun. 19.00. Yaponiya – Seneqal (Yekaterinburq)
24 iyun. 22.00. Polşa – Kolumbiya (Kazan)
28 iyun. 18.00. Yaponiya – Polşa (Volqoqrad)
28 iyun. 18.00. Seneqal – Kolumbiya (Samara)
1/8 final mərhələsi
30 iyun. 18:00. 1. 1C – 2D (Kazan)
30 iyun. 22:00. 2. 1A – 2B (Soçi)
1 iyul. 18:00. 3. 1B – 2A (Moskva)
1 iyul. 22:00. 4. 1D – 2C (Nijni Novqorod)
2 iyul. 18:00. 5. 1E – 2F (Samara)
2 iyul. 22:00. 6. 1G – 2H (Rostov)
3 iyul. 18:00. 7. 1F – 2E (Sankt-Peterburq)
3 iyul. 22:00. 8. 1H – 2G (Moskva)
1/4 final
6 iyul. 18:00. 1. qalib 2 – qalib 1 (Nijni Novqorod)
6 iyul. 22:00. 2. qalib 5 – qalib 6 (Kazan)
7 iyul. 18:00. 3. qalib 7 – qalib 8 (Samara)
7 iyul. 22:00. 4. qalib 3 – qalib 4 (Soçi)
1/2 final
10 iyul. 22:00. 1. qalib 1 – qalib 2 (Sankt-Peterburq)
11 iyul. 22:00. 2. qalib 4 – qalib 3 (Moskva)
3-cü yer uğrunda oyun
14 iyul. 18:00. Sankt-Peterburq
Final
15 iyul. 18:00. Moskva
Qeyd edək ki, oyunların başlama saatı Bakı vaxtı ilə göstərilib.
Short URL: http://www.cumhuriyyet.net/?p=120393