Avropa Liqası: Bu gün 43 oyun keçiriləcək

11.07.2019 - 10:58

Bu gün UEFA Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin ilk görüşlərinə yekun vurulacaq.

“Report”un məlumatına görə, turnirin əsas oyun günündə 43 qarşılaşma təşkil olunacaq. Azərbaycan təmsilçilərindən “Səbail” Bakıda Rumıniyanın “Universitatya” (Krayova) komandasını qəbul edəcəyi halda, “Neftçi” Kişinyovda Moldova “Sperantsa”sının qonağı olacaq.

“Səbail” mərhələ adlasa, “Honved” (Macarıstan) – “Jalgiris” (Vilnüs, Litva) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq. Bu baxımdan, Budapeştdəki qarşılaşma da diqqət mərkəzində olacaq.

“Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan) – “Enqordani” (Andorra) cütünün qalibi isə II təsnifat mərhələsində “Qəbələ” ilə qarşılaşacaq.

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

11 iyul

17:30. “Pünik” (Ermənistan) – “Şkupi” (Şimali Makedoniya)

18:00. “Ordabası” (Qazaxıstan) – “Torpedo” (Kutaisi, Gürcüstan)

18:45. “Ventspils” (Latviya) – “Teuta” (Albaniya)

19:00. “Alaşkert” (Ermənistan) – “Makedoniya Gerçe” (Şimali Makedoniya)

19:30. “Laçi” (Albaniya) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)

19:30. AEK (Kipr) – “Petrokub” (Moldova)

19:45. “Trans” (Estoniya) – “Buduçnost” (Monteneqro)

20:00. “Flora” (Estoniya) – “Radniçki” (Serbiya)

20:00. “Kuopio” (Finlandiya) – “Vitebsk” (Belarus)

20:00. “Səbail” (Azərbaycan) – “Universitatya” (Rumıniya)

20:30. “Baltsan” (Malta) – “Domjale” (Sloveniya)

20:30. “Riteryay” (Litva) – “Klaksvik” (Farer adaları)

20:30. “Rujomberok” (Slovakiya) – “Levski” (Bolqarıstan)

21:00. “Akademiya Pandev” (Şimali Makedoniya) – “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)

21:00. “Brondbü” (Danimarka) – “İnter” (Turku, Finlandiya)

21:00. “Debretsen” (Macarıstan) – “Kukesi” (Albaniya)

21:00. “Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan) – “Enqordani” (Andorra)

21:00. “Makkabi” (Hayfa, İsrail) – “Mura” (Sloveniya)

21:00. “Sperantsa” (Moldova) – “Neftçi” (Azərbaycan)

21:00. “Brann” (Norveç) – “Şemrok Rovers” (İrlandiya)

21:00. “Jalgiris” (Kaunas, Litva) – “Apollon” (Kipr)

21:00. “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) – “B-36 Torshavn” (Farer adaları)

21:00. “Liepaya” (Latviya) – “Dinamo” (Minsk, Belarus)

21:00. “Malmö” (İsveç) – “Ballumena” (Şimali İrlandiya)

21:00. “Mölde” (Norveç) – “Reykyavik” (İslandiya)

21:00. “Radnik” (Bosniya və Herseqovina) – “Spartak” (Trnava, Slovakiya)

21:00. “Şaxtyor” (Soliqorsk, Belarus) – “Hibernian” (Malta)

21:30. “Fola Eş” (Lüksemburq) – “Çixura” (Gürcüstan)

22:00. “Konnax” (Uels) – “Kilmarnok” (Şotlandiya)

22:00. “Olimpiya” (Lyublyana, Sloveniya) – “Riqa” (Latviya)

22:30. “Çukariçki” (Serbiya) – “Banants” (Ermənistan)

22:30. “Styaua” (Buxarest, Rumıniya) – “Milsami” (Moldova)

22:30. “Zeta” (Monteneqro) – “Vidi” (Macarıstan)

22:30. “Dunayska Streda” (Slovakiya) – “Krakoviya” (Polşa)

22:30. “Europa” (Cəbəllütariq) – “Legiya”(Polşa)

22:45. “Aberdin” (Şotlandiya) – “Rovanyemi” (Finlandiya)

22:45. “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) – “Hoqesun” (Norveç)

22:45. “Kork Siti” (İrlandiya) – “Proqres” (Lüksemburq)

22:45. “Sent-Patriks” (İrlandiya) – “Nörrçöpinq” (İsveç)

23:00. “Honved” (Macarıstan) – “Jalgiris” (Vilnüs, Litva)

23:00. “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) – “Kayrat” (Qazaxıstan)

00:00. “Breydablik” (İslandiya) – “Vaduts” (Lixtenşteyn)

00:00. “Styarnan” (İslandiya) – “Levadiya” (Estoniya)

10 iyul

19:55. “Jeness” (Lüksemburq) – “Tobol” (Qazaxıstan) – 0:0

9 iyul

19:55. “Sent Josefs” (Cəbəllütariq) – “Reyncers” (Şotlandiya) – 0:4

20:00. “Qzira” (Malta) – “Hayduk” (Split, Xorvatiya) – 0:2

21:30. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – “Titoqrad” (Monteneqro) – 4:0

Qeyd edək ki, cavab görüşləri 16 – 18 iyulda keçiriləcək.

https://i0.wp.com/www.cumhuriyyet.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_16.png?w=500&ssl=1 https://i1.wp.com/www.cumhuriyyet.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_16.png?w=500&ssl=1 https://i2.wp.com/www.cumhuriyyet.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/yahoobuzz_16.png?w=500&ssl=1 https://i2.wp.com/www.cumhuriyyet.net/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_16.png?w=500&ssl=1

Short URL: https://www.cumhuriyyet.net/?p=129412

XƏBƏR LENTİ

virtual_roadi

Рейтинг@Mail.ru

Baş redaktor: Nəsimi Şərəfxanlı
Telefon:077 333 90 09
E-mail:cumhuriyyetqezeti@gmail.com;
Sayt "Yeni Cumhuriyyət" qəzetinin rəsmi internet saytıdır.
Saytın yazılarından istifadə olunan zaman istinad və yazının linkinin göstərilməsi zəruridir
Hazırladı - "QURDQANLI" DSGN
Avqust 2019
BE ÇA Ç CA C Ş B
« İyl    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031